ברוכים הבאים אל האתר החדש שלנו! אתר זה נבנה מתוך ניסיון לאחד את כל המידע ההנדסי הדרוש למתכנן המכאני על מנת לתכנן באופן מהיר ויעיל. האתר כולל את מרבית המוצרים המכאניים ואת החומר ההנדסי, נוסחאות, שאלות ותשובות ועוד מידע רב הקשור בהם.

זוהי הגרסה הראשונה של האתר והיא כוללת מידע רב. יחד עם זאת, קיים עדיין מידע שטרם הועלה לאתר.

בשבועות ובחודשים הקרובים נוסיף ונעדכן את האתר באופן שוטף, נוסיף אליו מוצרים נוספים וכן נשלים את כל המידע ההנדסי, התיאורטי והמעשי כאחד, הקשור במוצרים אלו.

במידה ולא מצאתם את מה שאתם מחפשים אל דאגה! פשוט פנו אלינו, תוך שימוש בטופס יצירת הקשר (או פשוט צלצלו אלינו או שלחו אלינו דוא"ל) ואנחנו נשמח לסייע.

במידה ומצאתם טעות באתר, נודה לכם באם תוכלו ליצור עמנו קשר (בכל אמצעי הנוח לכם) ולדווח לנו על מנת שנוכל לתקן.

תודה!

מאמרים – מהם תנאי ההפעלה המותרים למסילה לינארית?

//מאמרים – מהם תנאי ההפעלה המותרים למסילה לינארית?

מאמרים – מהם תנאי ההפעלה המותרים למסילה לינארית?

תנאי הפעלה מותרים

 

התפקוד הנכון של מערכת הנחיית מסילה ליניארית יכולה להשתמר רק אם מגבלות ההפעלה הראשיות אינן נעברות. נכונות חישובי חיי ההפעלה תלויה בהבחנה בין תנאי ההפעלה המתוארים למטה.

 

עומס מקסימאלי מותר

DIN 636, חלק 1 מתנה את נכונות החישוב של חיי מסב בכך ששקול העומס הדינאמי של מסב ליניארי אינו עובר 0.5 משיעור ה- C. כל העמסה גבוהה יותר מובילה לפיזור מאמץ לא מאוזן, לו יכולה להיות השפעה שלילית על חיי המסבים. כשתנאים כאלה קיימים, על המשתמש להיעזר בחישוב של חיי המסב.

 

עומס מינימאלי מומלץ

על מנת לוודא ריצה ללא החלקה של מסילה ליניארית, העומס חייב להיות גבוה יותר מערך מינימאלי מסוים. כקו מנחה כללי, מקובל P=0.02C. עומס מינימום חשוב במיוחד במסילות ליניאריות הפועלות במהירות גבוהה או תאוצה גבוהה. במקרים כאלה, לכוחות האינרציה של הכדורים ולחיכוך הגלגול בחומר הסיכה יכולה להיות השפעה מזיקה על תנאי הגלגול במסב והם יכולים להוביל לתנאי החלקה מזיקים בין האלמנטים המתגלגלים למסלולים.