טמפרטורות ותנאי סביבה

  • גלגלי שיניים
  • מיסבים לינאריים מדויקים
  • בוכנות אלקטרומכאניות

ברגים כדוריים

טמפרטורת תפעול

ברגים העשויים מפלדה רגילה ופועלים עם מטענים רגילים, יכולים להגיע לטמפרטורה של בין מינוס ºc20 ל- ºc110. בטמפ' שבין ºc110 ל-ºc130,

יש להודיע לנו, כדי שנוכל להתכונן לתהליך החיזוק ונבדוק שהיישום יצליח, עם קשיחות מתחת לערך המינימלי הסטנדרטי.

 

מעל cº130, יש לבחור בפלדות המסתגלות לטמפרטורה (פלדות מיוחדות וכד'), נא להתייעץ עמנו.

תפעול בטמפ' גבוהות יקטין את קשיחות הפלדה, ישנה את דיוק ההברגה ויכול גם להגביר את התחמצנות החומרים, או לשנות את נתוני השימון.

ברגים פלאנטריים

ברגים פלאנטריים

ברגים פלאנטריים

מסילות לינאריות

טמפרטורת הפעלה מותרת

טמפרטורת ההפעלה הנורמאלית עבור מסילות ליניאריות הינה בין מינוס 20˚C ל- 80˚C והיא מוכתבת ע"י חומרי הכלוב והאטם. טמפרטורות גבוהות ונמוכות יותר יכולות להיסבל במשך תקופות קצרות.

בוכנות גז

בוכנות גז

שולחנות XY

שולחנות XY

סליידרים

אפקט של עליית הטמפרטורה

המיסבים הליניאריים של PM יכולים לעבוד בטמפרטורות שבין מינוס 40˚C לפלוס 80˚C בזמן הפעולה. במידה של ספק או שאלות בקשר לשימוש במנועים, ברגים כדוריים, מערכות מדידה וכו', אנא התייעצו עמנו.

כאשר משתמשים במיסבים ליניאריים, סליידרים, או מסילות לינאריות בטמפרטורות שמגיעות ל-  150˚C ויותר, הקשיות של המסילות מתחילה לצנוח ודירוגי העומס צריכים לקטון בהתאמה,עפ"י פקטור ft, שנמצא בטבלה משמאל. אם רכיבים שונים של מבנה ליניארי ממוסב, אשר עברו העמסת-קדם או כיוונון למניעת חופש, סובלים משינויים דרמטיים בטמפרטורה, הדבר יכול לגרום לתופעות מזיקות. במקרה הגרוע ביותר, העמסת היתר עלולה לגדול ולחרוג ולגרום לחריצי ברינל במסלולי הכדורים. בהתאמה, אם קיימות דרישות ביצועים גבוהות בתחום הדיוק התנועתי, יש להימנע עוד בזמן התכנון מהבדלי טמפרטורה קיצוניים.

טמפרטורה במעלות °Cפקטור טמפרטורה
1251
1501
1750.95
2000.90
2250.82
2500.76
2750.68
3000.61

גלגלי שיניים

גלגלי שיניים

מיסבים לינאריים מדויקים

מיסבים לינאריים מדויקים

בוכנות אלקטרומכאניות

בוכנות אלקטרומכאניות