ברוכים הבאים אל האתר החדש שלנו! אתר זה נבנה מתוך ניסיון לאחד את כל המידע ההנדסי הדרוש למתכנן המכאני על מנת לתכנן באופן מהיר ויעיל. האתר כולל את מרבית המוצרים המכאניים ואת החומר ההנדסי, נוסחאות, שאלות ותשובות ועוד מידע רב הקשור בהם.

זוהי הגרסה הראשונה של האתר והיא כוללת מידע רב. יחד עם זאת, קיים עדיין מידע שטרם הועלה לאתר.

בשבועות ובחודשים הקרובים נוסיף ונעדכן את האתר באופן שוטף, נוסיף אליו מוצרים נוספים וכן נשלים את כל המידע ההנדסי, התיאורטי והמעשי כאחד, הקשור במוצרים אלו.

במידה ולא מצאתם את מה שאתם מחפשים אל דאגה! פשוט פנו אלינו, תוך שימוש בטופס יצירת הקשר (או פשוט צלצלו אלינו או שלחו אלינו דוא"ל) ואנחנו נשמח לסייע.

במידה ומצאתם טעות באתר, נודה לכם באם תוכלו ליצור עמנו קשר (בכל אמצעי הנוח לכם) ולדווח לנו על מנת שנוכל לתקן.

תודה!

גירוז

/גירוז

כיצד משמנים ברגים כדוריים?

שימון ברגים המסתובבים במהירות גבוהה צריך להיות מחושב, הן בכמות והן באיכות. הכמות, הפיזור ותדירות הוספת חומרי הסיכה (שמן או גריז), חייב להיבחר בהתאם ולהיות מבוקר. במהירויות גבוהות, פיזור חומר הסיכה על גל הארכובה יכול להיות מושפע מכוחות צנטריפוגאליים. חשוב לבקר את התופעה במהלך ההרצה הראשונה במהירות גבוהה ולמצוא את תדירות השימון המתאימה או את [...]

מהי השפעת השימון על מסילות לינאריות?

כדי שמסב גלגול יתפקד ביעילות, נחוץ שיהיה שימון מספיק למניעת מגע מתכתי בין האלמנטים המתגלגלים למסלולים ובכך להקטין חיכוך ובאותו זמן, לספק הגנה על המשטחים כנגד חלודה. טמפרטורת ההפעלה העדיפה ביותר עבור מסילה ליניארית מתקבלת, כשנעשה שימוש בכמות חומר הסיכה המינימאלית, הנחוצה להביא לשימון ראוי. כמות חומר הסיכה, בה ייעשה שימוש מושפעת גם כן מהצורך [...]