ברוכים הבאים אל האתר החדש שלנו! אתר זה נבנה מתוך ניסיון לאחד את כל המידע ההנדסי הדרוש למתכנן המכאני על מנת לתכנן באופן מהיר ויעיל. האתר כולל את מרבית המוצרים המכאניים ואת החומר ההנדסי, נוסחאות, שאלות ותשובות ועוד מידע רב הקשור בהם.

זוהי הגרסה הראשונה של האתר והיא כוללת מידע רב. יחד עם זאת, קיים עדיין מידע שטרם הועלה לאתר.

בשבועות ובחודשים הקרובים נוסיף ונעדכן את האתר באופן שוטף, נוסיף אליו מוצרים נוספים וכן נשלים את כל המידע ההנדסי, התיאורטי והמעשי כאחד, הקשור במוצרים אלו.

במידה ולא מצאתם את מה שאתם מחפשים אל דאגה! פשוט פנו אלינו, תוך שימוש בטופס יצירת הקשר (או פשוט צלצלו אלינו או שלחו אלינו דוא"ל) ואנחנו נשמח לסייע.

במידה ומצאתם טעות באתר, נודה לכם באם תוכלו ליצור עמנו קשר (בכל אמצעי הנוח לכם) ולדווח לנו על מנת שנוכל לתקן.

תודה!

כלוב

/כלוב

כיצד לקבוע מהו המהלך המומלץ של סליידר?

אורך הכלוב הוא יחסי לקיבולת העומס של המיסב הליניארי. המלצתנו היא למהלך " H" שהוא 70% מאורך המוביל (נתון בטבלאות כמידה A). במקרים בהם המוביל ארוך מ- 400 מ"מ, המהלך יכול לגדול עד 100% מאורך המוביל. כלומר: עבור H≤400 מ"מ (H/A≤0.7) עבור H>400 מ"מ (H/A≤1)

האם ניתן להשתמש בכלוב לצורך הגבלת תנועה של סליידר?

המהלך צריך להיות מוגבל ע"י חלקי המכונות או ע"י שימוש במגבילי קצה אלקטרוניים (limit switch) לא ניתן להשתמש בכלובים כמגבילי הקצה! אם הכלובים ישמשו כמגבילי הקצה הם יכולים לפגוע בפני השטח של המובילים. לכן, אנו ממליצים על שימוש במגבילי חירום קשיחים. מגבילי חירום אלו צריכים להיות מותקנים בקו אחד עם ציר הסליידר, על מנת למנוע עומסים נוספים ומומנטים על הסליידר הליניארי.

מהי שגיאת הפסיעה של בורג רולרים (בורג גלילי)?

שגיאת הפסיעה    שגיאת הפסיעה  שגיאת הפסיעה ep יחסית למהלך האפקטיבי Lu מחושבת עבור ברגים גליליים באופן הבא:   שגיאות הפסיעה ep בהתאם לדרגות האפיצות (טולרנס) השונות נתונות בטבלה שממול. עבור דרגות טולרנס G1 ו- G3, דיאגרמות הפסיעה ומומנט הסיבוב מסופקות על ידי מחלקת ההנדסה שלנו בהתאם לתכנון הספציפי של הבורג. הפסיעה נבדקת ונמדדת באמצעות מכשיר 3D מיוחד [...]