ברוכים הבאים אל האתר החדש שלנו! אתר זה נבנה מתוך ניסיון לאחד את כל המידע ההנדסי הדרוש למתכנן המכאני על מנת לתכנן באופן מהיר ויעיל. האתר כולל את מרבית המוצרים המכאניים ואת החומר ההנדסי, נוסחאות, שאלות ותשובות ועוד מידע רב הקשור בהם.

זוהי הגרסה הראשונה של האתר והיא כוללת מידע רב. יחד עם זאת, קיים עדיין מידע שטרם הועלה לאתר.

בשבועות ובחודשים הקרובים נוסיף ונעדכן את האתר באופן שוטף, נוסיף אליו מוצרים נוספים וכן נשלים את כל המידע ההנדסי, התיאורטי והמעשי כאחד, הקשור במוצרים אלו.

במידה ולא מצאתם את מה שאתם מחפשים אל דאגה! פשוט פנו אלינו, תוך שימוש בטופס יצירת הקשר (או פשוט צלצלו אלינו או שלחו אלינו דוא"ל) ואנחנו נשמח לסייע.

במידה ומצאתם טעות באתר, נודה לכם באם תוכלו ליצור עמנו קשר (בכל אמצעי הנוח לכם) ולדווח לנו על מנת שנוכל לתקן.

תודה!

עומס תחילי (preload)

/עומס תחילי (preload)

איזו העמסה תחילית נכון להפעיל על אומים של ברגים כדוריים?

הדרך הבטוחה היא בקביעת העומס התחילי לפי הנוסחה הבאה: Fimax≤2.83*Fpr. כש: Fimax= עומס אמיתי (ניוטון) Fpr= עומס תחילי (ניוטון)

כיצד מחושב העומס התחילי של מסילה לינארית?

דרגות עומס תחילי עבור הפעלה נכונה תחת תנאי הפעלה שונים, נחוץ לבסס את המידה הראויה של עומס תחילי. ברוב היישומים, יספיק עומס תחילי קל עד מתון. בנוכחות עומסי זעזוע או רעידה, רמה גבוהה יותר של קשיחות מומלצת. מסילות ליניאריות מוצעות בחמש דרגות שונות של עומס תחילי. הערכים השונים מוצגים בטבלה.    

כיצד עומס צירי ומהירות משפיעים על ברגי רולרים?

  במקרים של מהירות ועומס משתנים, תוחלת החיים של הבורג מחושבת תוך שימוש בערכים הנומינליים nm ו- Fm. במקרים של מהירות משתנה תחת עומס קבוע במהירות n, משתמשים במהירות הנומינלית nm, כאשר q מייצג את האחוז מתוך סך כל הזמן: במקרה של עומס לינארי משתנה תחת מהירות קבועה, משתמשים בעומס הנומינלי Fm: במקרים של עומס משתנה [...]

מהי העמסה תחילית בברגי רולרים?

  העמסה תחילית (preload) במקרים שבהם המתכנן רוצה לבטל את החופש הצירי של המערכת, משתמשים בברגי רולרים בעלי אום עם העמסה תחילית (preload). באומים עם עומס תחילי ניתן לקבל אפס חופש צירי (zero backlash) ובעיקר לוודא כי החופש הצירי יישאר אפס לאורך כל חיי הבורג. מנגנון זה אף משפר את הקשיחות של המערכת כולה ומשמש [...]